LEHIS

LEHIS

Siberi lehis (Larix sibirica) ja Euroopa Lehis (Larix decidua) on suurepärased materjalid kasutamiseks terrassi- ja voodrilaudadena. Puit, mis ole ainult äärmiselt vastupidav ja kauakestev, vaid on ka  naturaalselt kauni teralise mustriga, lisades elegantsi nii välis- kui siseruumidele.

Siberi lehis
Harjatud siberi lehisest laudis
Euroopa lehise laudis
Hööveldatud Euroopa lehisest laudis

Lehisest terrassi laud on vastupidav mädanemisele ja kõdunemisele ning tänu suurele tihedusele ei paindu jala raskuse all. Hea pinnakõvadus välistab, et teravamad esemed nagu nt. aiatoolide jalad ei jäta muljumise jälgi. Euroopa lehise pinnakõvadus “Janka” meetodil on 3,290N. Kuuse puhul ca 1600-1700N. 

Lehisest terrass talub hästi äärmuslikke ilmaolusid ja püsib heas seisukorras aastaid, isegi minimaalse hooldusega. Lisaks annab lehise ainulaadne värv ja tekstuur terrassile unikaalse välimuse.

Näiteks Veneetsia ajaloolised vundamendid on ehitatud Siberi lehisest vaiadele, mis on aastasadade jooksul vee all mitte ainult säilinud, vaid muutunud kivikõvaks.

Siberi lehisest terrass
Põletatud ja harjatud Siberi Lehisest terrass
terrassi ehitus siberi lehis
Oma pikaealisuse tõttu sobib lehis hästi ka terrassi alustalastikuks

Lehisest valmistatud voodrilauad on populaarne valik eramute ehitusel. Puidu loomulik vastupidavus niiskusele, putukatele ja kõdunemisele toetab pikka eluiga põhjamaade  karmides ja muutlikes ilmastikutingimustes. 

Erinevalt teistest puiduliikidest, on lehisest terrassi- ja voodrilaudade üks unikaalseid omadusi see, et neid võib jätta töötlemata. Töötlemata lehise laudis ei hakka mädanema / kõdunema / lagunema, vaid muutub aja jooksul väärikalt hallikamaks. Soovi korral saab sellele aga igal hetkel näiteks toonitud puidukaitse vahendi või õliga anda uue ilme –  mõlemal juhul on tulemuseks ilus loomuliku välimusega viimistlus, mis on ühtaegu elegantne ja ajatu.

Kui otsite oma terrassi- või fassaadi jaoks kvaliteetset ja ilusat materjali, tasub kindlasti kaaluda lehist, sest sobib tänu oma koostisele ja füüsikalistele omadustele suurepäraselt Eesti ja Põhjamaade muutlikesse kliimatingimustesse.

LEHISE KINNITUSTARVIKUD

Lehise vastupidavus tuleneb tema suurest tihedusest, vaigu sisaldusest ning happelisuse tasemest.  Seetõttu on väga oluline, et tema kinnitamisel kasutataks spetsiaalseid kinnitustarvikuid, mis sellisele söövitavale keskkonnale vastu peaks. 

Soovitame happekindlast ja  roostevabast sulamist kruve. Need peavad vastu nii lehise söövitavatele omadustele,  kui ka paindejõule, mis tekib kuuma ja külma kuiva ja niiske väliskeskkonna vaheldumisel. 

kruvid lehisele
Happekindlast ja roostevabast sulamist värvitud peadega kruvid

PUITLAUDISE TOOTEVALIK

Olenemata pinnatöötlusest on saadaval järgmised tootegrupid: 

– Fassaadilauad 21×95, 21×120, 21x145mm

 – Terrassilauad 28×120 ja 28x145mm

 – Prussid 45×45, 100×100, 50×150, 100x200mm

KÜSI JULGELT LISAINFOT

Kui Sul tekkis huvi, küsi julgelt tootenäidiseid, lisainfot või oma projektile hinnapakkumist

Saame pakkuda tooteid koos paigaldusega võttes sellega vastutuse mitte ainult materjali tarnimise, vaid kogu lõpptulemuse sobivuse eest. 

 

Põletatud puit näidis
Telli näidised pakiautomaati
Google Translate »