Kas põletatud puit on sama veekindel nagu uus iPhone?

Shou sugi ban, tuntud ka kui yakisugi, on viimasel ajal kiiresti populaarsust kogunud, pakkudes ainulaadset looduslikku alternatiivi teistele nüüdisaegsetele puidu säilitamise meetoditele. See on traditsiooniline Jaapanist pärit protsess puidu oskuslikuks põletamiseks, mis annab sellele kauni põletatud viimistluse ja muutub modernses arhitektuuris üha populaarsemaks. Aga kui kaalute, kas see on teie kodule õige lahendus, tuleb arvestada paljude teguritega. See artikkel uurib põletatud puidu omadusi, täpsemalt selle vastupidavust veele.

Kas põletatud puit on veekindel

Teadus veekindluse taga

Sajanditepikkuse praktika käigus on täiustatud põletatud puidu veekindlaks muutmise kunsti. Protsess algab põletamisel kasutatava põletiga, millega saavutatakse temperatuur keskmiselt 1100 kraadi Celsiuse järgi. Leek põletab puidu pindmise kihi maha, mähkides selle õhukesse söekihti ja pisendades selle rakke. See protseduur suurendab oluliselt puidu eluiga ja vastupidavust niiskusele, tulele ja putukatele. Seejärel pühitakse söekiht harjaga maha ja puitu loputatakse veega, nii et tekib ainulaadne söemuster. Viimaks kaetakse puit õhukese tungiõli kihiga. Tungiõli ei lase vett läbi ja annab puidule atraktiivse viimistluse, tehes faktuuri efektseks.

Seda tehnikat saab kasutada erinevatel puiduliikidel nagu Accoya, lehis, mänd, kuusk ja seeder, mis tähendab, et igaühe eelistuse tarbeks on olemas ideaalne valik. Niisiis vastates esitatud küsimusele – põletatud puit on vägagi veekindel. Shou sugi ban vähendab oluliselt raku tasandil ruumi, et vesi ei imbuks puidu sisse ega tekitaks kahju. Lisaks suurendab see protsess oluliselt tule- ja putukakindlust, seega on põletatud puit suurepärane valik ükskõik millise välisrajatise jaoks. Isegi pideval kokkupuutel ilmastikunähtustega võib yakisugi puit kesta üle 100 aasta. Vaja on vaid uut õlikihti iga 10–15 aasta tagant, et puit püsiks veekindel. Erakordselt kõrge kvaliteet koos erakordse vastupidavusega pakub ainulaadset, ilusat, 100% looduslikku lahendust, mis kestab minimaalsete hoolduskuludega väga pikka aega. Erinevad puiduliigid pakuvad piiramatul hulgal intrigeerivaid mustreid ja kujundeid, mis ideaalselt täiendavad mis tahes arhitektuurilist stiili ja miljööd. Shou sugi ban’i puidu ilmastikukindlus teeb selle ideaalseks valikuks neile, kes elavad piirkonnas, kus on suur loodusõnnetuste oht, kuna see kaitseb veekahjustuste, tule, putukate ja hallituse eest.

Google Translate »